nowa koncepcja MKN 10.08.2023:

dawna koncepcja:

Bibliografia literatury dotyczącej zasad pisania prac naukowych:

1.Antczak, M.: Przypisy, powołania, bibliografia załącznikowa : jak tworzyć i stosować : podręcznik. Wydawnictwo SBP ? Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2008. (zob. katalog)
2.Badania i publikacje w naukach biomedycznych. T. 1, Planowanie i prowadzenie badań / Cezary Watała [et al.], Alfa-Medica Press, cop. 2011. (zob. katalog)
3.Badania i publikacje w naukach biomedycznych. T.2, Przygotowanie publikacji / Cezary Watała [et al.], Alfa-Medica Press, cop. 2011. (zob. katalog)
4.Kolman r.: Doktoraty i habilitacje : poradnik realizacji. Toruń: Dom Organizatora, 2011. (zob. katalog)
5.Kuziak m., Rzepczyński S.: Jak pisać? Bielsko-Biała: Park, 2002. (zob. katalog)
6.Weiner J.: Technika pisania i prezentowania przyrodniczych prac naukowych: przewodnik praktyczny. Warszawa: Wydaw. Nauk. PWN, 2006. (zob. katalog)
7.Wojcik K.: Piszę akademicką pracę promocyjną ? licencjacką, magisterską, doktorską. Warszawa: Wolters Kluwer Polska, 2012. (zob. katalog)
8.Nowakowski A., Łabaziewicz L., Kubaszewski Ł.: Podręcznik pisania medycznych prac naukowych. Poznań : Exemplum, 2010. (zob. katalog)
9.Bartkowiak L.: Redagowanie prac dyplomowych w uczelniach medycznych. Poznań: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, 2012. (zob. katalog)

Prawo własności intelektualnej – podstawowe informacje

Krótki kurs własności intelektualnej – podręcznik Fundacji Nowoczesna Polska, Warszawa 2014.

System opisu bibliograficznego Vancouver

System opisu bibliograficznego Harvard:

Lekarski poradnik językowy

Organizacja bibliografii – system EndNote (dostępny w sieci UM) i Mendeley (wolny dostęp)

Zasady publikacji biomedycznych

International Committee of Medical Journal Editors (ICMJE) Recommendations for the Conduct, Reporting, Editing and Publication of Scholarly Work in Medical Journals: Sample References