CZYTELNIE

Ze zbiorów udostępnianych na miejscu korzystać mogą wszyscy zainteresowani, bez konieczności zapisywania się do Biblioteki (Wypożyczalni). Dotyczy to zarówno zbiorów książkowych (Czytelnia Ogólna) jak i czasopism (Czytelnia Czasopism).
Istnieje możliwość korzystania z książek poza Czytelnią Ogólną (wyłącznie na terenie Biblioteki). W takim przypadku wymagana jest jednak zgoda dyżurującego bibliotekarza i pozostawienie pod zastaw legitymacji studenckiej lub innego dokumentu ze zdjęciem.

ZASOBY ELEKTRONICZNE

Na terenie Biblioteki dostęp do zasobów elektronicznych jest możliwy ze wszystkich komputerów znajdujących się w bibliotece (po zalogowaniu), jak również z prywatnych komputerów połączonych z siecią uczelnianą poprzez WiFi.

UWAGA!
Studenci UMP mogą uzyskać dostęp do autoryzowanych zasobów elektronicznych Biblioteki z komputerów domowych za pośrednictwem serwera HAN. Logowanie użytkowników uwarunkowane jest posiadaniem aktualnego konta bibliotecznego i następuje po wpisaniu numeru kodu paskowego legitymacji studenckiej, pracowniczej, doktoranckiej oraz numeru PIN w okienku hasło. Początkowy PIN to 2 cyfry miesiąca i 2 cyfry dnia daty urodzenia (np. 1130).

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod numerem Wypożyczalni: (61) 854 67 46 lub mailowo: wypozyczalnia@ump.edu.pl

——————————————————————————————————————-

E-zasoby – informacja z regulaminu BG

1. Biblioteka zapewnia przede wszystkim dostęp do:
1) licencjonowanych e-zasobów: baz danych, e-czasopism i e-książek,
2) baz własnych, opracowywanych przez Bibliotekę,
3) katalogów bibliotecznych,
4) repozytorium Uniwersytetu w ramach zasobów Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej,
5) cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Academica,
6) innych zasobów internetu, służących celom naukowo-badawczym i edukacyjnym.

2. Dostęp do licencjonowanych e-zasobów jest możliwy:
1) z komputerów stacjonarnych zarejestrowanych w uczelnianej sieci komputerowej po
zalogowaniu,
2) z urządzeń przenośnych po autoryzacji użytkownika w uczelnianej sieci
bezprzewodowej w ramach systemu Eduroam,
3) z prywatnych urządzeń poza siecią uczelnianą – wyłącznie pracownicy, studenci
i doktoranci Uniwersytetu, posiadający aktywne Konto Czytelnika.

3. Z licencjonowanych e-zasobów można korzystać tylko na użytek własny, wyłącznie
w celach naukowo-badawczych i edukacyjnych, zgodnie z warunkami umów licencyjnych
i przepisami prawa autorskiego.

4. Dodatkowe ograniczenia użytkowania zasobów cyfrowych dla określonych grup
użytkowników mogą wynikać z umów licencyjnych na poszczególne zasoby.

5. Dane służące do autoryzacji dostępu do e-zasobów nie mogą być udostępniane innym
osobom. Wykorzystanie ich przez innych, nieuprawnionych użytkowników narusza
warunki licencyjne producentów lub dostawców zasobów elektronicznych i pociąga za
sobą przewidziane prawem konsekwencje.

WYPOŻYCZALNIA

Do wypożyczenia książek uprawnia legitymacja studencka/doktorancka, na podstawie której zakładane jest konto czytelnika.
Aby zapisać się do Biblioteki, należy okazać legitymację (w razie wątpliwości również dowód osobisty) oraz dokonać opłaty aktywującej konto biblioteczne w wysokości 12 zł na dany rok akademicki.
szczegółowe informacje